Last minute czy first minute? Jaką wybrać ofertę biura podróży - Anne

Home / Biura podróży / Last minute czy first minute? Jaką wybrać ofertę biura podróży
beach-84533_1920

Last minute czy first minute? Jaką wybrać ofertę biura podróży

beach-801832_1920Kiedy planujemy wakacyjny wypoczynek często zastanawiamy co wybrać, wyjazd zorganizowany przez biuro podróży czy samodzielnie zaplanowane wakacje. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego jeszcze długo przed wyjazdem na urlop trzeba wziąć wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą decyzję.

Biura podróży kuszą ewentualnych klientów atrakcyjnymi ofertami wypoczynku i promocjami cenowymi. Od kilku już lat można zarezerwować wyjazd w formule zwanej first minute. Wpłacając niewielką zaliczkę na poczet przyszłych wakacji mamy gwarancję niezmiennej, atrakcyjnej ceny, a także wycieczki fakultatywne w nią wliczone. Dotyczy to głównie wyjazdów zagranicznych, których ceny uzależnione są w dużej mierze od kursów walut. Wykupując takie wczasy zwykle możemy liczyć na atrakcyjne upusty i inne ciekawe oferty. Niestety, na taki rodzaj wczesnej rezerwacji mogą sobie pozwolić nieliczni, którzy już w grudniu, a najpóźniej w styczniu znają datę swojego urlopu. pool-944908_1280Wszyscy inni, mogą skorzystać z regularnych ofert, jakie oferuje biuro podróży lub czekać na okazję w formule last minute.

Ceny wyjazdów w ostatniej chwili są zwykle wyjątkowo atrakcyjne. Zdarza się, że za połowę początkowej ceny, można wyjechać na wspaniałe wakacje. Niestety takie oferty nie pozostawiają czasu na podjęcie decyzji i należy szybko decydować się na rezerwację. Może to skutkować tym, że pojedziemy w całkiem przypadkowe miejsce, niekoniecznie takie, o jakim marzyliśmy. Nie oznacza to jednak, że nie spędzimy wspaniałych wakacji. Takie spontaniczne decyzje potrafią mile zaskoczyć.